Sosyal Medya Reklam Yönetimi

Sosyal Medya Reklam Yönetimi

Sosyal medya reklam yönetimi markaların ve işletmelerin nasıl reklam verileceğine dair destek alması anlamına gelir. Sosyal medya platformlarında yapılacak olan reklamların doğru bir şekilde yönetilmesi markaların hedeflere daha kolay bir şekilde ulaşabilmesi anlamına gelir.

Her sosyal medya hesaplarının belirli bir hedef kitlesi bulunur. Bu platformlarda yer alan markalar ve işletmeler için de bu geçerlidir. Bu sebeple hedef kitleye en kısa süre içerisinde ve en uygun maliyetler karşılığında ulaşılabilecek bir reklam stratejisinin geliştirilmesi gerekmektedir. Bu da ancak sosyal medya reklamcılığı hizmeti veren uzmanlar ve firmalar tarafından yapılabilir. Sosyal medya uzmanları belirlenen stratejiler doğrultusunda istenilen reklam hedeflerine en kısa süre içerisinde ulaşılmasına olanak sağlar.

Sosyal Medya Reklamcılığı Nedir?

Sosyal medya reklamcılığı, günümüzde sıklıkla ihtiyaç duyulan meslek alanlarından biridir. Bunun sebebi her geçen gün sosyal medyanın çok daha fazla birey tarafından kullanılması ve markaların sosyal medya pazarlamasına önem vermesidir. Sosyal medya reklamcılığı yapan firmalar veya uzmanlar, sosyal medya platformlarında reklam vermek isteyen kullanıcıların hedeflerine en kısa süre içerisinde ulaşmasına olanak sağlar. Bu noktada öncelik belirlenen hedeflere ulaşabilmek ve reklam pazarlamasını doğru bir şekilde yapabilmektir. Normal bir şekilde yapılan sosyal medya reklamları, işletmelerin hedeflenen kitleye ulaşabilmelerine yardımcı olamayabilir. Ancak profesyonel bir şekilde yapılacak olan sosyal medya reklamları, en kısa süre içerisinde hedef kitleye ulaşılabilmesine olanak sağlar. Bu sebeple çeşitli sosyal medya platformları üzerinden yapılacak olan reklamların tamamen profesyonel adımlar izlenerek yapılması önem taşımaktadır.

Sosyal medya reklamcılığı hizmeti, özellikle 3 ayrı sosyal medya platformu için önem taşımaktadır. Bu platformların her biri günümüzde sıklıkla kullanılan sosyal medya uygulamalarıdır. Instagram, Facebook ve Google üzerinden verilecek olan reklamlar web sitelerinin, markaların ve işletmelerin daha kısa süre içerisinde büyümesine olanak sağlar. Bu platformların her birinde farklı hedef kitleler bulunur. Ayrıca her birinde belirlenecek olan reklam stratejileri de birbirinden farklıdır. Bu sebeple öncelik olarak bu noktaların belirlenmesi ve ardından her platform için ayrı ayrı olacak şekilde reklam verilmesi gerekebilir.

Facebook, Instagram ve Google kendi içerisinde bir algoritmaya sahiptir. Bu algoritmalar reklamlar için de geçerlidir. Belirlenen hedef kitlelere ulaşmanın en kolay yolu ise bu algoritmaları doğru bir şekilde kullanmaktır. Her geçen gün işletmeler ve markalar tarafından daha fazla tercih edilen sosyal medya reklamları, hesapları en kısa süre içerisinde hedef kitleye ulaştırabilecek yoldur. Ancak bunun için de bir uzmandan profesyonel destek almak gerekebilir. Bu destek firmamız tarafından sizlere sunulmaktadır. Firmamız bünyesinde yer alan sosyal medya uzmanları, belirlediğiniz hedef kitleye uygun maliyetler karşılığında ulaşmanıza olanak sağlar. Sizlere sunduğumuz bu hizmetin bir diğer avantajı ise hedef kitleye ulaşma süresinin oldukça kısalmasıdır. Bu da hem maliyetin düşmesine hem de daha hızlı bir şekilde markanızın büyümesine olanak sağlar.

Facebook Reklam Hesabı Yönetim Hizmeti

Facebook her gün 1 milyar kullanıcı tarafından ziyaret edilmektedir. Her kullanıcı da bu platform üzerinde fazlasıyla vakit geçirir. Bu sebeple reklam verilecek en uygun alanlardan biri de Facebook platformudur. Günlük hayatta sıklıkla tercih edilen bu platform küçük, orta veya büyük ölçekli işletmelerinizi büyümenize olanak sağlar. Bununla birlikte markanıza da değer katmanız yine Facebook reklamları sayesinde mümkün olur. Her markanın ve her işletmenin ulaşmak istediği bir hedef kitle bulunur. Bu hedef kitlenin büyük bir çoğunluğu da Facebook uygulamasını kullanmakta ve bu platformu hemen hemen her gün ziyaret etmektedir. Bu sebeple Facebook reklamları markaların ve işletmelerin hedef kitlelerine daha kısa süre içerisinde ulaşmalarına olanak sağlar.

Ancak Facebook’ta verilecek olan normal düzeyde herhangi bir reklam, işletmelerin istedikleri başarıya ulaşmasına yardımcı olamayabilir. Bu sebeple öncelik olarak doğru bir reklam stratejisi geliştirilmeli, hedef kitle belirlenmeli ve maliyet planlanmalıdır. Tüm bu aşamaların ayrı ayrı olarak belirlenmesi ve ardından takip edilmesi de Facebook reklamlarının istenilen noktaya ulaşılması için önem taşımaktadır. Tüm bunlar sizlere sunduğumuz Facebook reklam hesabı yönetim hizmeti ile mümkün olmaktadır. Bu yönetim sayesinde işletmenizi veya markanızı büyütmek amacıyla verdiğiniz tüm reklamlar en kısa süre içerisinde belirlediğiniz hedeflere ulaşmaktadır.

Bu amaca ulaşabilmeniz adına uzmanlarımız tarafından birçok adım ayrı ayrı takip edilmektedir. Bunlar içerisinde öncelik olarak bir planlama yapılır. Bu planlamanın başında ne tür hedeflere ulaşılmak istenildiği belirlenir. Örneğin reklamın kaç gün içerisinde kaç adet Facebook kullanıcısına ulaşması gerektiği de bu aşamada belirlenmektedir. Ardından hedef kitle belirlenir. Bu aşamada da markanın satış yapabileceği, kar elde edebileceği ve hitap ettiği toplumlar belirlenir. Yaş aralığı, şehir kriterleri, ülke seçimi ve cinsiyet gibi çok sayıda kriter bu aşamada belirlenir. Son olarak da hedef kitlenize en kısa sürede ulaşabilmeniz adına günlük, haftalık ve aylık maliyetler yine uzmanlarımız tarafından hesaplanır. Tüm bu işlemlerin ardından Facebook üzerinde markanızı tanıtabilmeniz ve en kısa süre içerisinde hedef kitlenize ulaşarak işletmenizi büyütebilmeniz mümkün olur.

Instagram Reklam Hesabı Yönetim Hizmeti

Instagram reklam verilmesi fazlasıyla basit olan sosyal medya platformlarından biridir. Ancak markalar ve işletmelerin hedef kitlelerine ulaşabilmeleri adına bu reklamları profesyonel bir şekilde planlamaları gerekebilir. Bu da ancak profesyonel sosyal medya reklamcılığı hizmeti veren uzmanlar sayesinde mümkün olur. Aksi takdirde reklam için harcanan maliyet istenilen hedef kitleye ulaşmak için etkili olmayabilir.

Instagram günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biridir. Bu platformda kullanıcılar, her geçen gün uzun süre vakit geçirmektedir. İnternet kullanıcılarının yüzde 60’nın sürekli olarak görüntülediği bu uygulamada reklam vermek markaların ve işletmelerin amaçlarına en kısa süre içerisinde ulaşabilmelerine olanak sağlar. Ayrıca yaklaşık 3 milyardan fazla kullanıcının bulunduğu bu platformda reklam vermek de oldukça uygun maliyetlidir. Bu sebeple her işletmenin bir Instagram reklam hesabı oluşturması gerekebilir. Ancak markalar veya işletmeler açtıkları reklam hesaplarına yeterli zamanı ayıramayabilir. Bununla birlikte işletmeler doğru reklam stratejilerini uygulamakta da zorluk çekebilir. Bu gibi problemler, işletmenizin belirlenen hedef kitleye ulaşmasını engellemektedir. Ancak sizlere sunduğumuz Instagram hesabı reklam yönetim hizmeti sayesinde hedef kitlenize en kısa süre içerisinde ulaşabilmeniz mümkündür. Bu sayede markanızı daha kolay bir şekilde tanıtabilir ve işletmenizi büyüterek yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

Sosyal medya reklamcılığı hizmeti veren uzmanlarımız tarafından uygulanacak pek çok strateji bulunmaktadır. Bu Instagram reklam stratejileri sayesinde uygun maliyetler karşılığında daha fazla hesaba ulaşabilmek de mümkündür. Instagram üzerinden hedef kitlenize ulaşmanız sadece markanızın veya işletmenizin tanınması için değil aynı zamanda kazanç elde edebilmesi için olanak sağlamaktadır. Instagram uygulaması üzerinde reklamlar belirli bir görsel veya video içerikleriyle yapılmaktadır. Öncelikli olarak bu içeriklerin doğru ve etkileyici bir şekilde hazırlanması gerekir. Ardından da görsellerin ulaşması gerektiği hedef kitle belirlenmelidir. Bu adım da uzmanlarımız tarafından profesyonel bir şekilde gerçekleştirilir. Son olarak Instagram reklamı için harcanacak olan maliyet planlanır ve reklam verilir. Reklam takibi, analizi ve raporlaması da ihmal edilmeyerek her gün sizlere sosyal medya reklamcılığı yapan uzmanlarımız tarafından iletilir. Siz de bu profesyonel sosyal medya reklamcılığı için bizi tercih edebilirsiniz.

Google Reklam Hesabı Yönetim Hizmeti

Google Ads, yani Google reklamları, dijital dünyada en çok tercih edilen ve en büyük bütçelerin bulunduğu reklam ağıdır. Google reklamları, internet dünyasının en hızlı sonuç veren reklamları olması sebebiyle çok fazla küçük ya da büyük işletmeci tarafından tercih edilir. Üstelik verilecek olan reklam da kişiselleştirilebileceği için, ücreti de herkes için uygun olabilmektedir.

Google Ads, bir işletmenin, bir ürünün da bir hizmetin daha çok kişi tarafından görünmesini sağlayacaktır. Ayrıca işletmeye gelen telefon ve mail trafiğinde yoğunluk yaratacak, işletmenin görünürlüğünü artıracaktır. Google reklamları, aynı zamanda web sitesine trafik çekecek böylece Google kalite puanını artırarak arama sonuçlarında yukarıda yer almasını sağlayacaktır. Bu sebeple, işletmelerin çoğu Google reklamları kullanma eğilimindedir.

Google Ads, maliyetini de kendi belirleyen bir sisteme sahiptir. Tıklama başına maliyet sistemiyle beraber, reklamın ne kadar yayınlanacağı da verilen bütçe ve tıklama başına düşen maliyet arasında kurulan bağlantı ile ilgilidir. Yani reklamı verirken belirli bir süre değil, tıklanma sayısı seçilmiş olacaktır. Sitenin ne derece reklama ihtiyaç duyduğu, reklama nasıl bir bütçe ayrılması gerektiği ise Google reklam hesabı yönetim hizmeti kapsamına girecektir.

Google reklam hesabı iyi yönetilmediği takdirde, reklamların siteye herhangi bir katkısı olamayacaktır. Mühim olan bu reklamların doğru şekilde yönlendirilmesi ve doğru aralıklarla tekrarlanıp doğru bütçeyle oluşturulmasıdır. Google reklam hesabı yönetilirken dikkate alınan bazı Google Ads özellikleri mevcuttur. Bunların en önemlisi, tıklama başına maliyet olarak açıklanabilir. Bir diğer özellik ise kalite puanıdır ve kalite puanı tıklama başına maliyetin belirlenmesinde önemli bir rol oynar.

Google reklam hesabı yönetiminde en önemli nokta, Google tarafından verilen geri dönüşlerdir. Hesap yönetilirken, Google, Google Analytics üzerinden reklamlardan ortaya çıkan verileri kullanıcılarla paylaşır. Bu özellik, aynı zamanda dijital reklamcılığı geleneksel reklamcılıktan ayıran en büyük özelliklerden biridir. Geri dönüşleri takip etmeden sürekli reklam vermek ve bunların yarattığı etkileri görmezden gelmek, siteye trafik kazandırma noktasında bir fayda sağlamayacaktır. Bu doğrultuda bir hesap yönetimi yapmak, reklamları bu verilere göre optimize etmek için de bir uzman ile çalışmak faydalı olacaktır.

 

 

Hemen Arayın