sosyal medya
reklamcılığı

Sosyal Medya Reklamcılığı ile hedeflediğiniz kitleye kolayca ulaşın. Çevrimiçi görünürlüğünüzü arttırın.

Sosyal medya
Reklamları

Sosyal medya reklamcılığı internette yer alan sosyal paylaşım siteleri üzerinden yapılan her türlü reklam faaliyetlerine denir. İnternet ve sosyal medya platformlarını kullanan bireylerin sayısı her geçen gün artış göstermektedir ve işletmelerde buna bağlı olarak sosyal medyada yer alarak markalarını büyük kitlelere duyurmaktadır. Böylece işletmeler daha fazla müşteriye ulaşmayı hedefleyerek reklam yatırımlarını bu doğrultuda yapmaktadırlar.

Sosyal medya içerisinde reklam kampanyalarını oluşturduktan sonraki aşamada takibini yaparak kullanıcılar ile olan etkileşimleri kolayca analiz edilebilir. Bu ölçümleme sonucunda dijital pazarlama stratejinizi ve yönteminizi doğru şekilde belirleyebilirsiniz. efyuar bu konuda destek sağlayarak sosyal medya reklamlarınızla sizin yerinize ilgilenir.

Sosyal Medya
rEKLAMCILIĞI NEDİR?

Sosyal medya reklamcılığı, kısaca bakıldığı zaman, markaların ürün ve hizmet tanıtımı için sosyal medya uygulamaları üzerinden yayımladıkları reklamların tamamıdır. Sosyal medya reklamlarında ürün ve hizmetleri internet ortamında müşterilerine ulaştırmak isteyen kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle dijitalleşmenin artmasıyla beraber markalar, kurum ve kuruluşlar kısa sürede daha çok kişiye hitap etmek amacıyla sosyal medya reklamcılığına yönelmişlerdir.

Sosyal medya reklamcılığı firmalara düşük bütçeyle etkili bir reklam stratejisi oluşturma fırsatı tanır. Günümüzde sosyal medya platformlarında yapılan reklamlar, yüksek bütçeli reklamlara göre çok kişiye kısa sürede ulaşmaktadır. Bu durumun nedeni ise insanların sosyal medya uygulamasında fazla vakit geçirmesidir.

Sosyal medya
Reklamcılığı Nasıl Yapılır?

Sosyal medya reklamcılığı, sosyal medya kanalları arasında yani İnstagram, Facebook, Twitter, Linkedln, Foursquare ve Youtube gibi platformlar üzerinde avantaj sağlamaktadır. Sayılan tüm bu sosyal medya platformlarında yer almaktansa markanıza uygun birkaç mecrada faaliyet göstererek ve sosyal medya uzmanı olan kişilerle görüşerek reklamlarınızı vermeniz yararınıza olur. Sosyal medya reklamcılığı nasıl yapılır konusunda öncelikle sosyal medya kanalınızı seçerken,

Gibi durumlara dikkat ederek hangi sosyal medya platformları içerisinde yer alacağınızı belirleyebilirsiniz. Yer almak istediğiniz dijital kanalı seçtikten sonra reklamlarınızda ilgi çekici kaliteli video ve görseller kullanabilirsiniz. Üstelik özgün ve anlaşılır içerikler paylaşarak güçlü bir iletişim dili ile etkileşimi arttırabilirsiniz.

sosyal medya reklamlarının
avantajı nedir?

1

Sosyal medya reklamları, geniş kitlelere ulaşmayı sağladığı için hizmet ve ürünlerin tanıtımını kolay, hızlı şekilde yapılmaktadır.

2

Reklamların yayınlanma sayısı, dijital mecralarda daha fazla olduğu için bir reklamın gün içerisinde milyonlarca insana ulaşması mümkündür. Kitlelere daha hızlı yayılma imkânı verebilir.

Efyuar

Dijital Pazarlama Ajansı

3

Küçük bir bütçe ile daha çok kişiye ulaşabilirsiniz çünkü sosyal medya reklamları geleneksel pazarlamaya göre daha uygundur ve etkisi daha fazladır.

4

Sosyal medya reklamcılığının en önemli faydalarından biri de birkaç kişi erişildiğinin tespit edilmesidir. Bir reklamın kaç kişiye erişildiği, kaç kişinin görüntülediği ve tıkladığı gibi analizler yapmanıza olanak tanır.

Sosyal Medya Reklamlarının Önemi

Telefon ve internet teknolojisinin gelişmesiyle beraber insanlara her yerden ve her zaman internete erişme şansı doğmuştur. Bu nedenle internet üzerinden geçirilen vaktin büyük bir kısmı artık akıllı telefonlarda yani mobil cihazlarda geçirilmektedir. Telefonların gelişimi, beraberinde sosyal medya platformlarının da mobil uygulamalarının geliştirilmesini ve hatta sadece mobile özel sosyal mecralar oluşturmasını da beraberinde getirdi.

Yani insanlar sosyal medya mecralarına istediği zaman erişecek ve burada gönlünce vakit geçirebilecekler. Milyonlarca aktif kullanıcısı bulunan sosyal medya mecraları kurulduğundan beri içerisinde reklamcılık sektörü barındırıyor da diyebiliriz. Hedef kitlenizin nereneyse tamamına ulaşabileceğiniz bu mecralar, büyük pazarlama değeri taşımaktadır. Bu nedenle günümüzde sosyal medya reklamlarının önemi oldukça büyüktür.

bilgi almak İçin
talep oluşturun

efyuar İle görüşmeyi sonlandırıyorsunuz?

daha yeni başlıyoruz

görüşmeyi sonlandırsanız bile detaylar için biz sizi arayalım

Hemen Arayın